זו שעולה, זו שיורדת

בזמן קצר, נתון,  הייתי עם שתיהן עם זו שעולה ועם זו שיורדת ולא ידעתי מי צריכה לברך את מי קודם.

היא בקומה שש במחלקה פנימית ב'. מקבלת עירוי נוסף, כדי להעלות במקצת את ספירת הדם שלה,  שכבר לא נותרו בו כוחות למלא את ייעודו ואת המוטל עליו. דם מדולל ועייף. דם תשוש וחולה כמו הגוף המובס הנושא אותו, מבקש רק שיניחו אותו לנפשו.

ובאותה עת ממש באותו בית חולים, בקפלן – אני בקומה ארבע במחלקת יולדות א'. מקבלת עירוי נוזלים כדי למתן את הצירים שתקפו אותי אחר הצהריים, ביום חם במיוחד, שבועיים לפני הלידה המתוכננת. החיים החדשים בועטים בזעם. יש להם הרבה מה להגיד. חיברו אותי למוניטור שעוקב אחר התנודות הקצובות של הכאב ואחר פעימות הלב. דופק מהיר של אצנית, בועטת, מתאגרפת, נאבקת על מקומה. שלא יעזו להתעלם ממנה.

במעלית אחי הגדול עולה ויורד – פניו מביעות דאגה עמוקה וחיוך של הקלה לסירוגין. רק שתי קומות מפרידות בין מחלקה פנימית ב' למחלקת יולדות א' ונדמה שהמרחק ביניהן הוא עצום, אינסופי כמעט. ראשו בשמים ורגליו באדמה והוא עולה ויורד בסולם, כמו המלאך גבריאל, שואב נחמה ותקווה מהעולם הזה שמתאווה להיות, כדי למלא את הבור הפעור בעולם הזה שמתהווה להתכלות. אל נא רפא נא לה. במעבר הצר החשוך שנוצר בין  זו שעולה ובין זו שיורדת.

לבסוף היא הסכימה לתת לנו הארכה, לחכות קצת. זו שעולה וזו שיורדת. ובא המועד שנקבע והיא יצאה אל אויר העולם בזעקה זועמת. למה הערתם אותי עכשיו. סליחה, באמת סליחה, לא התכוונו להטריד  אותך, חשבנו שיהיה נחמד להיפגש סוף סוף פנים מול פנים. באותה עת במחלקת פנימית ב', זו שבדרכה למעלה  שוכבת במיטה מנומנמת. עוד עירוי ועוד טיפול ועוד תרופה שחוסר יעילותם כבר אינם מוטלים בספק. אם רק היה אפשר לערות לתוכה כמה טיפות  טהורות מזו שזה עתה יורדת, כדי למחוק מתוכה את מה שראוי לשכוח ולהותיר בה רק את מה ששתיהן יודעות.

20140702_01544720140715_191257

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

  • שוֹעִי  ביום ספטמבר 29, 2014 בשעה 6:15 am

    נטלי יקרה, פעם עוד ייצטרכו להתייחס לקיומנו כמערכת מסועפת של כניסות ויציאות. נזכרתי בדברי קהלת: "עת לחיות ועת למות… עת ספוד ועת רקוד". יש פעמים שניתן רק לחיות או רק למות, רק לספוד או רק לרקוד, ויש את הימים הנושאים טעם של מפגש-קצוות ואחדות ניגודים.

  • nataliemessika  ביום ספטמבר 29, 2014 בשעה 1:25 pm

    תודה שועי.

  • galithatan  ביום ספטמבר 29, 2014 בשעה 8:37 pm

    ריגשת ביותר. איזה עולם…

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: